Урок мислення "Подорож в осінню природу"

Мета: дати учням первинне поняття про явища природи, сезонні явища; провести спостереження за змінами в природі, за поведінкою тварин; учити порівнювати , аналізувати, робити висновки; формувати вміння естетично сприймати природу навколо себе, бажання помилуватися нею; виховувати дбайливе ставлення до природи. 

Хід уроку 

І. Емоційне налаштування. 

Всіх вітаєм: сонце,небо, 

Поле, луки, ліс, хмаринку! 

Збережем своє довкілля, 

Адже ми – його частинка. 

- Діти! Посміхніться одне одному і побажайте гарного настрою на урок і успішного навчання. 

- А який настрій у нашої погоди! Яке сонечко? Яке небо? 


 ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. 

- Сьогодні унас незвичайний урок. Так, саме урок, хоча і на природі. Подивіться навкруги, яка пишність фарб нас оточує! Сьогодні ми опинимося у незвичайному царстві 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу. 

1. Зупинка 1. 

- Згадайте, як відчували сонечко влітку? 

- Подивіться на небо. Чому не видно сонця? 

З небокраю, з-за дірови, 

Вийшли воли чорноброві: 

Принесли водиці дзбан, 

Полили і ліс, і лан. 

- Що це? Чи є на небі хмари? Який вигляд вони мають? 

- Підставте свої щічки до сонечка? Що ви відчуваєте? 


2. Зупинка 2. 

- Підійдемо тихенько до кущика бузку. Я бачу на ньому живі істоти. Хто причаївся серед листочків?(муха,оса,метелик,павук) 

- До якої природи належать побачені нами тварини? 

- Хто із вас бачив білочку? Чи змінилося забарвлення хутра у білочки восени? 


3. Зупинка 3. 

- Придивіться до зеленої травички. Хто там стрибає? 

Маленький хлопчик у сірій свитинці 

По дворах стрибає, крихти збирає. 

- Яких ще пташок ми бачимо? 

- Чому ми не чуємо соловейка, інших співучих птахів? Куди вони поділися? 


4. Зупинка 4. Розмова з вишенькою. 

- Підійдемо до вишеньки і запитаємо в неї, з ким вона товаришує. 

Коріння вишеньки бере із землі воду і поживні речовини. Вітерець колише її гілочки. Сонечко дає їй світло і тепло. Отже, вишня товаришує із неживою природою. 

Бджілки запилюють її квіти навесні, птахи знищують гусінь, яка хоче поїсти її листячко. Отже, з ними теж вона товаришує. А чи є другом для вишні людина? 


5. Зупинка 5. Малювання на асфальті осінніх дерев. 

- А тепер намалюйте кольоровою крейдою на асфальті осінні дерева. Покажіть усю красу осінньої природи. 


IV. Рефлексія. 

1. Засвоєння екологічного правила. 

Йтиму садом, полем, а чи лугом, 

Буду я природі вірним другом. 

Не столочу навіть і трави. 

Я скажу їй : - Зеленій, живи! 

2. Гра «Інтерв’ю». 

- Кореспондент журналу «Пізнайко» хоче дізнатися, що цікавого приніс вам цей урок.

Немає коментарів:

Дописати коментар