Тема: Милуйся красою рідної природи.
Мета: навчити
вдивлятися у навколишній світ, формувати вміння естетично сприймати природу
навколо себе; чутливо сприймати красу рідної природи, відчувати потребу в
спілкуванні з природою, бережно ставитися до неї, розвивати увагу, мислення,
спостережливість; виховувати любов до природи.
Хід заняття
І. Вчитель.
- Одного дня мені наснився дивний сон. Я
опинилася на ось цій планеті. Але не знаю, як вона називається. Допоможете мені
її назвати?
Гра «Склади слово з розкиданих літер»
( на подвір'ї розкидані аркуші паперу, на яких написані літери; діти збирають і
складають слово «ДОВКІЛЛЯ»)
Мені зірка
відкрила секрет
І на вушко
шепнула здаля:
Є на світі
багато планет,
Та найкраща
планета – Земля.
-
А
ми зараз опинилися серед прекрасного довкілля.
-
Так
що ж таке довкілля?
-
А
оскільки, Природа – це святе для людини, тому розпочнемо з вітання.
Добрий день тобі, наше
довкілля!
Знову в гості до тебе ми
йдем.
Ти даєш нам наснагу й
дозвілля.
Так ставай же найкращим
щодень!
ІІ. Хвилинка
спостереження за природою.
-Яка
сьогодні пора року?
-Який
місяць?
-Які
зміни відбуваються в природі?
-Який
настрій викликає у вас осінь?
-Які
осінні аромати ви відчули?
-Прислухайтесь
до звуків у довкіллі.
Сонечко
землю- матусю не так вже цілує,
Золотом
сипле в садах і гаях.
Осінь
чарівна барвисто крокує:
Здрастуй,
красуне смаглява моя!
ІІІ. Осіння
мандрівка.
-
Трішки
сумно в цей час, адже в душі кожної людини, не байдужої до краси, звучить
мелодія осені: така вже вона, ця осіння мелодія: сумовита і радісна водночас.
-
Сьогодні
ми вийшли на шкільне подвір'я, щоб ще раз зустрітися з природою,
поспілкуватися, відчути серцем і душею красу осінньої пори.
-
Підійдемо
до кущика бузку. Хто причаївся біля листочків? Це жива природа чи нежив
-
Хто
з вас бачив білочку? Що вона зараз поробляє? Чи є у неї час на відпочинок? В
чому вона заклопотана?
-
Притуліться
до травички. Про що вона нам ніби шепче?
-
Чому
ми не чуємо такого гарного співу пташок?
-
Діти,
а тепер давайте тихесенько, спокійно й обережно пройдемось по осінньому листі (
а ви в цей час доберіть слова, які б передали шум листочків під ногами:
шумлять, шелестять, шарудять, шепочуться, стогнуть, плачуть і т.д.) А про що
перешіптуються опалі листочки?
ІV. Релаксаційна
хвилинка.
-
А
зараз закрийте оченята і послухайте:
«
Осінь завжди зачаровує серце людини незбагненною красою кольорів і відтінків, а
ще дивовижною красою природи. Кожен день не схожий на попередній. Він дарує
нові кольори та форми. Бо кожного дня відбуваються зміни. То небо синє – синє
безмежне і бездонне, то стало воно сірим і сумним. Задощило густим дощиком, все
втратило свої кольори, то знову засміялося сонце з висоти, розфарбувало
дивосвіт і зігріло все довкола, ніби літо повернулося. А насправді – це вже
прийшла справжня красуня Осінь.
Гра «Азбука осені» ( називаю
букву, а діти придумують слово чи словосполучення на задану букву, яке
стосується осені)
V. Малювання на асфальті осінніх дерев.
VІ. Підсумок заняття.
-
Ось
і добігає кінця наша подорож в осінню природу. Коли повертатиметеся зі школи
додому або гулятимете з друзями, намагайтеся спостерігати за хмарами, за
листям, що падає, за птахами, що відлітають у теплі краї, за останніми
комахами, послухайте звуки крапель дощу і шелест листя та багато чого іншого, чим
багата рідна природа.
Учись любити все навколо
себе:
Траву і квіти, кущик,
деревце.
Жучка і пташку, і блакитне
небо,
І синьооке чисте
джерельце.
Усе прийшло на білий світ,
щоб жити,
Щоб дарувати радість і
красу.
Учись дивуватись і любити
Чистеньку, мов перлиночка
росу.
Яка земля! Чарівна,
пречудова!
Вона нам мати! Ми – її дитя!
Летить на землю різная
обнова,
Бурлить, вирує на землі
життя!
Немає коментарів:
Дописати коментар